Реал не се даде на Сити, развръзката предстои

Реал Мадрид и Манчестър Сити завършиха 1:1 в първия полуфинален сблъсък между двата тима от Шампионската лига. Така всичко ще се реши на реванша на английска земя.

Гостите от Сити поеха инициативата от първите секунди и още в 8-ата минута Бернардо Силва чукна към Де Бройне, който без подготовка отправи силен удар, но Тибо Куртоа успя да избие.

В 14-ата и Родри пробва мерника си от 20-ина метра, но белгийският страж отново действа с вещина.

В 25-ата минута Реал най-после показа зъби. Винисиус се възползва от грешка на левия фланг и изпрати остра топка към Бензема в малкото наказателно поле, но Рубен Диаш се хвърли на шпагат и предотврати опасността.

В 34-тата минута, при една вихрена атака на Реал, Бензема бе намерен добре около дузпата, но си помогна с ръка и бе отсъдено нарушение.

В следващата си атака "кралете" удариха смъртоносно. Модрич и Камавинга комбинираха чудесно, а френският национал намери Винисиус Жуниор, който с брилянтен удар не остави шансове на Едерсон. Голът бе 7-и за бразилеца в тазгодишното издание на Шампионската лига и осигури преднина на домакините след първата част, въпреки че отстъпваха на съперника.

Реал Мадрид започна по-добре втората част и след дълга комбинация Карим Бензема имаше първата възможност за гол, но силният му удар мина над гредата.

Манчестър Сити успя да изравни в 67-ата чрез Де Бройне. Тогава белгиецът прониза сънародника си Куртоа с мощен шут от далечно разстояние. Шампионите протестираха за евентуално излизане на топката извън терена секунди по-рано, като Карло Анчелоти дори получи жълт картон.

Нататък играта се накъса и изобилстваше от нарушения. В 86-ата минута Реал получи добър шанс да обстрелва вратата от фаул, но Модрич предпочете да центрира и бранителите на Сити се справиха.

В последните секунди на редовното време влезлият като резерва Чуамени отправи страховит удар с външен фалц извън границата на наказателното поле, но Едерсон показа завиден рефлекс. Това бе и последното положение в мача.

Миналата година двата отбора също се срещнаха на полуфиналите в най-силния европейски турнир, а Реал се класира за финала по инфарктен начин. През 2022-ра обаче реваншът бе на "Бернабеу", а през тази кампания - на "Етихад".