Реал се възползва от комично първо полувреме на Ливърпул и го победи с резултата от Киев

Винисиус на два пъти и Марко Асенсио се разписаха за победата на Реал.

Почти три години след финала в Шампионската лига в Киев, Реал Мадрид победи Ливърпул със същия резултат - 3:1. Срещата бе първа от четвъртфиналите на турнира между двата европейски колоса, а испанците направиха голяма крачка към полуфиналите.

До голяма степен "кралете" решиха нещата в своя полза преди почивката, когато отбелязаха две попадения.

През първото полувреме английският шампион беше изключително безидеен и не създаде нито едно положение пред вратата на Тибо Куртоа. В същото време, без да прави нещо изключително, Реал стигна до два гола и можеше да отбележи още толкова. "Кралете" можеха да получат и дузпа за нарушение срещу Карим Бензема в наказателното поле, но Феликс Брих остана безмълвен.

Домакините дръпнаха в резултата в 27-ата минута. Тони Кроос опъна великолепен дълъг пас към Винисиус. Бразилецът овладя топката на гърди, напредна и стреля по тревата за 1:0. Не след дълго Бензема влезе в наказателното поле, но беше блокиран и не успя да нанесе удар. В тази ситуация останаха съмнения за нарушение на Озан Кабак срещу бившия френски национал.

В 36-ата Марко Асенсио удвои след изключително груба грешка на Трент Александър-Арнолд. В желанието си да върне топката с глава към вратаря Алисон бранителят я подари на испанския национал, който се разписа за 2:0.

До края на полувремето Кабак сбърка още веднъж, но Асенсио стреля покрай вратата.

На моменти Ливърпул изглеждаше комично и Клоп предприе смяна, вадейки Наби Кейта за Тиаго.

В първите минути на втората част надеждата се върна за мърсисайдци.

В 51-вата минута Жота проби и опита удар, а след рикошет във футболист на Реал топката стигна до Салах. Египтянинът веднага стреля, Куртоа нямаше време за реакция и с помощта на горната греда кълбото се озова във вратата.

Ливърпул бе изравнил играта, но допусна трети гол във вратата си. В 65-ата минута Винисиус получи пас от Модрич и стреля без забавяне между Алисон и гредата.

Десетина минути преди края на редовното време Клоп пусна Фирмино и Шакири на мястото на Кабак и Жота.

С усилена офанзивна мощ Ливърпул потърси второ попадение. Мане се засуети около дъгата и бе неутрализиран в 87-ата минута, а при последвалата постепенна атака опитът за далечен удар на Вайналдум бе блокиран.

До края нов гол не падна и "червените" ще търсят обрата на свой терен.