Резерва хвърли в екстаз "Джузепе Меаца", девет от девет за Интер

Резерва хвърли в екстаз "Джузепе Меаца", девет от девет за Интер Снимка: Getty Images

Интер запази стопроцентовия си актив през 2024 г. и взе девета победа от девет мача за годината.

"Нерадзурите" сломиха Атлетико Мадрид с 1:0 у дома в първи осминафинал от Шампионската лига и си спечелиха важно предимство преди реванша в испанската столица.

Голът беше дело на появилия се като резерва Марко Арнаутович, а като цяло домакините си заслужиха победата с по-активната си игра.

През първото полувреме нямаше много интересни моменти, макар че Интер организира няколко опасни атаки.

Атлетико беше добре подреден и изпълняваше главната си цел да не получи гол.

Към края на частта Маркус Тюрам се контузи и преди старта на втората част беше заменен от Арнаутович.

Австриецът пропусна едно положение веднага след почивката, но и Атлетико стана по-опасен след влизането в игра на Алваро Мората.

Някъде след 70-ата минута Интер усили натиска си и след още няколко добри атаки най-сетне откри резултата.

Удар на Лаутаро Мартинес беше спасен от Облак, но Арнаутович стигна първи до топката и се разписа с добавка.

До края Мората изпусна да изравни за Атлетико.

В другия осминафинален двубой, който се изигра тази вечер, ПСВ Айндховен и Борусия Дортмунд завършиха 1:1.

Гостите от Дортмунд откриха преди почивката чрез Дониел Мален, но Люк де Йонг изравни от дузпа в 56-ата минута.