Рико Люис: Кое е хлапето, което Гуардиола засипа с похвали след поредната победа на Сити? Снимка: Getty Images

Манчестър Сити завърши груповата фаза в Шампионската лига непобеден и с четири победи и две равенства. В последния кръг "гражданите" се разправиха с гостуващия Севиля след 3:1 на "Етихад", а едно от попаденията бе дело 17-годишния Рико Люис.

Талантът от школата се превърна в най-младия голмайстор за клуба в най-престижния европейски клубен турнир.

В отсъствието на контузения Ерлинг Холанд, Сити губеше с 0:1 на почивката, но в началото на втората част Люис изравни резултата с безпощаден изстрел с десния крак от малък ъгъл.

След това Хулиан Алварес и Рияд Марез осигуриха трите точки за домакините, а младокът Люис бе засипан с похвали от Пеп Гуардиола за представянето си.

"Какъв гол само, той е фантастичен футболист! - възкликна мениджърът на "гражданите" след двубоя по адрес на десния бек. - Той е изключително интелигентен, наистина много умен играч. Притежава всички нужни качества, а и отбеляза страхотен гол. Брилятно."

Люис игра рамо с други двама таланти от школата на Сити: Фил Фоудън и Коул Палмър. След всичките милиони, които Сити изсипа за трансфери в последните години, "гражданите" започнаха да вадят и добри продукти, които сами са си отгледали.

Феновете на тима от Манчестър също "наводниха" социалните мрежи с хвалебствени думи по адрес на Люис, който по-рано през сезона направи дебюта си в Шампионската лига.

Със старта си срещу Копенхаген бранителят се превърна петия най-млад англичанин, стартирал като титуляр в Шампионската лига след Джак Уилшър, Джуд Белингам, Фил Фоудън и Джонш Макекран.

Рико вече записа и няколко минути във Висшата лига, появявайки се като резерва в края на три от мачовете на Сити в елита на Англия.

Люис е младежки национал с три мача за формацията до 16 г. и още седем за тима до 18 г. на "трите лъва".