С дузпи Арсенал счупи проклятието в Шампионската лига

С дузпи Арсенал счупи проклятието в Шампионската лига Снимка: Getty Images

Арсенал трябваше да мине през рулетката на дузпите, за да счупи проклятието и да се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига от 2010 година насам.

За да го стори, отборът на Микел Артета отстрани Порто след изпълнение на дузпи.

Двата тима си размениха по една домакинска победа с по 1:0, но на реванша в Лондон в големия герой за "артилеристите" се превърна вратарят Давид Рая, който спаси две дузпи.

Единственото попадение в мача на "Емирейтс" отбеляза Леандро Тросар в края на първата част, възползвайки се от гениален пас на Мартин Йодегор между четирима играчи на португалския тим.

До края на редовното време и продълженията нов гол не падна и така се стигна до дузпите.

При тях Арсенал бе безгрешен, като от бялата точка се разписаха Йодегор, Кай Хаверц, Деклан Райс и Букайо Сака.

Двама от играчите на Порто пропуснаха. Рая спаси ударите на Уендел и Галено и така прати лондончани на четвъртфиналите в турнира на богатите.