С помощ от скамейката Юнайтед стигна до обрат в Никозия

С помощ от скамейката Юнайтед стигна до обрат в Никозия Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед спечели с 3:2 гостуването на Омония Никозия в третия си мач от група "E" на Лига Европа.

Успехът дойде трудно след пълен обрат и голове на резервите Маркъс Рашфорд и Антони Марсиал.

Този път Ерик тен Хаг даде шанс в титулярния състав на звездите Кристиано Роналдо и Каземиро, но Юнайтед отново не убеди с изявите си.

Омония откри в 35-ата минута след бърза контраатака, при която Карим Ансарифард завърши неспасяемо сам срещу Де Хеа.

На почивката в игра се появи Маркъс Рашфорд и в 53-тата минута юношата на "червените дяволи" изравни с фалцов удар в далечния ъгъл.

10 минути по-късно Рашфорд пусна триково към тъкмо влезлия Антони Марсиал и французинът направи обрата пълен.

В 84-тата минута Роналдо записа асистенция за втория гол на Рашфорд, а още в следващата атака Панайоту запази интригата жива, но домакините не успяха да стигнат до сензация.

Юнайтед вече диша по-спокойно в групата и е втори с 6 т., на 3 зад Реал Сосиедад и на 3 пред Шериф.

Омония остава на дъното без спечелена точка.