Шок за Юнайтед в Истанбул и първа загуба в групата

Шок за Юнайтед в Истанбул и първа загуба в групата Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед загуби с 1:2 от Истанбул Башакшехир третия си мач от група H на Шампионската лига.

На стадион "Фатих Терим" в Истанбул "червените дяволи" разочароваха и допуснаха първа загуба в турнира през този сезон - като по този начин слабата им форма от Висшата лига се пренесе и в евротурнирите.

Турският тим пък, който е дебютант в груповата фаза, записа първа победа в Шампионската лига именно срещу английския гранд.

Юнайтед допусна безумен гол още в 13-ата минута, когато остави своята половина напълно оголена. Бившият нападател на Челси Демба Ба получи дълга топка, стартира зад центъра и абсолютно сам срещу Дийн Хендерсън откри резултата.

В 40-ата минута Един Висча покачи на 2:0 след контраатака, започнала от загубена топка от страна на Хуан Мата.

Само две минути по-късно Юнайтед се върна в мача след центриране на Шоу отляво и попадение на Антони Марсиал с глава.

Това даде надежда на "червените дяволи" за втората част, но след почивката положенията в тяхна полза бяха малко.

Бруно Фернандеш предизвика спасяване на Гюнок след удар от фаул, но Истанбул Башакшехир се защитаваше добре и не допускаше сериозни грешки.

Не помогнаха и смените на Солскяер, който вкара Скот Мактоминей още на почивката, а по-късно и Пол Погба, Единсон Кавани, Мейсън Грийнууд и Тимъти Фосу-Менса.

В 92-ата минута обаче се стигна до кризисна ситуация за Истанбул Башакшехир и турците за малко да си вкарат автогол, но топката беше изчистена от голлинията.

Манчестър Юнайтед продължава да оглавява групата с 6 т. след победите в първите си две срещи, но може да бъде застигнат от ПСЖ или РБ Лайпциг, които имат по 3 т. и играят един срещу друг тази вечер.