Сладко отмъщение за Юнайтед, Рашфорд лиши Бруно от хеттрик

Сладко отмъщение за Юнайтед, Рашфорд лиши Бруно от хеттрик Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед победи убедително Истанбул Башакшехир с 4:1 у дома в група H на Шампионската лига и вече е на крачка от класиране на 1/8-финалите.

Силен старт и три гола още преди почивката решиха мача в полза на "червените дяволи", като първо Бруно Фернандеш се разписа на два пъти в 7-ата и 19-ата минута.

В 33-ата минута Маркъс Рашфорд спечели дузпа и поиска сам да я изпълни, а Фернандеш му предостави тази възможност - макар че португалецът можеше да оформи хеттирка си от бялата точка.

Рашфорд беше точен за 3:0.

След почивката гостите заиграха по-добре и върнаха един гол след пряк свободен удар на Дениз Тюрюч. В продължението обаче Даниел Джеймс добави нов гол във вратата на Гюнок.

Така Юнайтед взе реванш за изненадващото поражение от този съперник в миналия кръг в Турция.

Във втория мач от групата Пари Сен Жермен постигна трудно 1:0 над РБ Лайпциг, с което се изкачи на второ място в подреждането.

Неймар отбеляза единствения гол от дузпа още в началото, отсъдена за нарушение срещу Ди Мария.

До края гостите владееха повече топката, но така и не успяха да върнат попадението.

В класирането Манчестър Юнайтед е начело с 9 т. пред ПСЖ и Лайпциг с 6 и Истанбул Башакшехир с 3.