Срам! Тотнъм пропиля аванса си и отпадна от Лига Европа

Срам! Тотнъм пропиля аванса си и отпадна от Лига Европа Снимка: Getty Images

Динамо Загреб хвърли бомбата на осминафиналите в Лига Европа и отстрани Тотнъм след домакинска победа с 3:0 след продължения.

Хърватите бяха загубили първия двубой с 0:2, но не се предадоха и след сензационен хеттрик на халфа Мислав Оршич нанесоха една от най-срамните загуби в кариерата на Жозе Моуриньо.

Специалния заложи на силен (поне на хартия) титулярен състав с Хари Кейн, Лукас Моура и Ерик Ламела в атака, но те създадоха твърде малко преди почивката.

През втората част Динамо натисна и Оршич се разписа на два пъти, като вторият му гол падна в 82-рата минута и вкара срещата в продължения.

В 106-ата минута Оршич оформи хеттрика си със страхотен удар и така Тотнъм приключи с надпреварата.

"Шпорите" остават само с един шанс за трофей през сезона и той е в Купата на лигата, където на финала ги чака Манчестър Сити.

За Динамо Загреб подвигът е още по-забележителен, тъй като в последните дни тимът беше разтресен от скандала с треньора Зоран Мамич.

Той получи ефективна присъда за финансови измами и подаде оставка, а тази вечер Динамо беше воден от помощника му Дамир Кръжнар.