Стабилен Левски изпусна победата в Израел

Отборът на Левски направи важна крачка към класирането за плейофите в турнира Лига на конферениите, завършвайки 0:0 като гост на Апоел Беер Шева в първия мач от третия квалификационен кръг на надпреварата.

Въпреки добрия турнирен резултат, родният гранд определено има за какво да съжалява, след като създаде повече чисти положения на стадион "Турнер стейдиъм" насред пустинята Негев.

Двубоят вървеше равностойно, преди в 30-ата минута Рикардиньо да доближи софиянци до гола. След грешка на домакините той остана фронтално срещу вратата, но изстрелът му бе избит в ъглов удар от защитник на домакините.

Нов голям пропуск на Уелтон лиши Левски от предимство в резултата пет минути преди края на полувремето. Рикардиньо го изведе майсторски зад отбраната, но той стреля над гредата, когато бе останал фронтално срещу Марсиано.

Третият бразилец в синята атака Роналдо също се отличи със сериозен пропуск в началото на втората част. Той стреля силно с глава от пет метра след центриране на Митков, но Марсиано с отличен рефлекс изби.

Елиас създаде първата опасност пред Андреев след паузата. Той нахлу мощно по дясното крило и стреля силно, но топката мина покрай лявата греда на гостите.

Времето течеше, а след пропуските Левски леко се дръпна назад, за да си осигури поне равенството, което изглеждаше вързано в кърпа. Десетина минути преди края вратарят на родния тим Пламен Андреев спаси след диагонален удар.

Младокът се намеси решително и при един фаул в 86-ата минута, избивайки опасната топка в корнер.

Секунди преди края на редовното време Ивелин Попов стреля от дистанция, а след рикошет топката срещна напречната греда.

В крайна сметка попадение не падна и всичко е в ръцете на левскарите, които ще трябва да довършат започнатото пред феновете си на "Герена" след седмица.