Студен душ за Аякс и неочакван четвъртфиналист в Шампионската лига

Студен душ за Аякс и неочакван четвъртфиналист в Шампионската лига Снимка: Getty Images

Бенфика удари Аякс с 1:0 в Амстердам и се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига.

Португалският гранд беше аутсайдер на букмейкърите преди реванша след 2:2 в първия мач, но дочака своя миг и отбеляза единствения гол чрез Дарвин Нунес.

Попадението падна при центриране от статично положение в 77-ата минута, а преди него Аякс доминираше и пропусна редица ситуации.

След като получиха гол, домакините се хвърлиха напред и в добавеното време драмата стана пълна - първо Яремчук пропусна да реши всичко в полза на Бенфика сам срещу Онана, а после на другата врата Брайън Боби не успя да вкара мача в продължения очи в очи с Влаходимос.

Така Бенфика продължава напред и определено е сред малко очакваните четвъртфиналисти в турнира.