"Такава е бруталната съдба на вратаря": Оливер Кан коментира гафа на Нойер

"Такава е бруталната съдба на вратаря": Оливер Кан коментира гафа на Нойер Снимка: Getty Images

Легендарният бивш вратар на Байерн Мюнхен и Германия Оливер Кан коментира грешката на Мануел Нойер, предизвикала обрата в полуфиналния реванш между баварците и Реал Мадрид от Шампионската лига.

Байерн водеше с 1:0 на "Сантяго Бернабеу" до 88-ата минута, когато Нойер не успя да улови топката при един удар на Винисиус и даде възможност на Хоселу да изравни с добавка.

После Хоселу вкара и победно попадение, а Байерн драматично отпадна от надпреварата.

Оливер Кан изрази съчувствието си към своя именит наследник и се върна към собствения си най-голям гаф - във финалния мач от Мондиал 2002.

Тогава Кан по подобен начин изпусна топката, за да позволи на Роналдо да открие резултата за Бразилия срещу Германия.

По-късно Роналдо го наказа още веднъж и "селесао" грабна титлата.

"Разликата е, че през 2002 г. ние все още имахме време, за да изравним. За съжаление, Мануел Нойер направи грешката в 88-ата минута. А тъжното е, че точно преди този гол той направи невероятно спасяване. Но знаем, че това е част от бруталната съдба на вратаря", коментира Кан пред "Билд".

Бившият страж е убеден, че Нойер е достатъчно опитен, за да преодолее грешката, и изрази съжаление за цялостното развитие на двубоя.

"Байерн беше толкова близо, съчувствам на момчетата. Понякога съдбата си прави такива жестоки шеги", допълни Оливер Кан.