Тотнъм отказа Лудогорец от Лига Европа

Тотнъм отказа Лудогорец от Лига Европа Снимка: Getty Images

Тотнъм показа, че е твърде силен за Лудогорец и победи българския тим с 3:1 в Разград в група J на Лига Европа.

Тимът на Жозе Моуриньо убедително надигра домакините и постигна доста по-лесен успех от този в другото си скорошно гостуване в България, когато обърна Локо Пловдив до 2:1 на "Лаута" през септември.

Тази вечер Тотнъм установи тотална доминация от първите минути и Хари Кейн излезе на чиста позиция още в началото, а после удари гредата отдалеч.

В 13-ата минута логичното се случи и Кейн откри резултата с глава след ъглов удар.

Спърс продължиха да натискат и в 33-ата минута Кейн асистира, а Лукас Моура на празна врата направи 2:0.

Веднага след това дойде първата опасна ситуация в полза на домакините след изстрел на Клаудиу Кешеру и рикошет. Бързо след почивката "орлите" за малко върнаха интригата именно чрез Кешеру.

След изстрел на Текпетей и рикошет, топката стигна до румънския нападател който от воле от чиста позиция разстреля Джо Харт за 1:2.

Тотнъм обаче реагира и след един пропуск на Винисиус, във вратата на Илиев падна и трети гол в 62-ата минута.

След много добра атака Хюн-Мин Сон изведе Джовани Ло Селсо, който на празна врата покачи на 3:1.

Така Лудогорец на практика вече няма шансове да излезе от своята група J на турнира след третата си поредна загуба.

Българският шампион е на дъното в класирането без точков актив.

Антверп и Тотнъм имат по 6 т. а ЛАСК Линц е с 3.