"Той е изрод!": Съотборник хвали Холанд след гола с летящата пета (видео)

"Той е изрод!": Съотборник хвали Холанд след гола с летящата пета (видео) Снимка: Getty Images

Фил Фоудън бе впечатлен от колегата си Ерлинг Холанд, след като викингът се разписа в стил Златан Ибрахимович, показвайки завидна акробатичност.

Холанд вкара два от головете за разгрома на Манчестър Сити с 5:0 срещу Спарта Прага. Едно от попаденията му дойде с летяща пета, за която норвежецът се разтегна, за да вземе топката с крак на нивото на главата си.

Голът му веднага стана хит в социалните мрежи, а след мача Холанд бе похвален и от Фил Фоудън.

"Казах му, че ако аз се опитам да направя нещо подобно, сигурно ще разтегна някой мускул! - коментира англичанинът. - Не знам как го прави. Просто краката му са много дълги. Той е изрод. Никой друг не може да направи нещо подобно."

Холанд бе сменен девет минути преди края на редовното време, което му попречи да оформи своя хеттрик. В 88-ата минута Сити получи дузпа, отбелязана от Матеуш Нунеш за крайното 5:0, но ако нападателят бе на терена, именно той щеше да я изпълни.

Пеп Гуардиола обаче увери, че Холанд не е разочарован от пропуснатата възможност.

"Казах му, че мачът е решен. Ерлинг знаеше защо трябваше да бъде заменен - обясни Гуардиола. - Преценете по усмивката му - той разбра решението ми и бе готов да се жертва за отбора. Страхотно е, че Манчестър Сити може да разполага с футболист като него."

Ерлинг Холанд има вече 44 гола в 42 мача в Шампионската лига и вече задмина Неймар във вечната голмайсторска листа на турнира.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.