"Той не е достатъчно добър за Ливърпул. Беше виновен и за двата гола на Атлетико" Снимка: Getty Images

Наби Кейта не е достатъчно добър за Ливърпул. Мнението е на бившия полузащитник на "червените" Дитмар Хаман.

Гвинейският халф отбеляза единия от трите гола за мърсисайдци при победата с 3:2 над Атлетико Мадрид, но според Хаман това далеч не е достатъчно.

"За мен Кейта е виновен и при двата гола - каза Хаман пред talkSPORT. - Знам, че бе сполетян от няколко контузии, но мисля, че не е достатъчно да играе за Ливърпул.

Ако вкараш такъв гол, трябва това да те изпълни с увереност да вършиш работата си и в дефанзивен план. Но изглежда, че на него му се играе само когато той или Ливърпул държат топката.

Не можеш да правиш така и точно заради това не е достатъчно добър за Ливърпул. Не може да те преодолеят толкова лесно и при двата гола."

Явно Юрген Клоп също е видял, Кейта изпитва трудности срещу Атлетико, и го извади на почивката, а на негово място пусна Фабиньо.

Ливърпул игра с човек повече почти цяло второ полувреме, след като авторът на двата гола за "дюшекчиите" - Антоан Гризман, бе изгонен с директен червен картон за удар с крак в главата на Роберто Фирмино.

Крайното 3:2 отбеляза Мохамед Салах от дузпа в 78-ата минута, след което съдията отсъди дузпа и за Атлетико, но след намесата на ВАР я отмени.