Трент смълча критиците си, статични положения зарадваха "Анфийлд"

Трент смълча критиците си, статични положения зарадваха "Анфийлд" Снимка: Getty Images

Ливърпул си свърши работата в британския сблъсък срещу Рейнджърс и победи с 2:0 на "Анфийлд" в група А от Шампионската лига.

Тимът на Юрген Клоп се нуждаеше от задължителна победа, за да се стабилизира в класирането в групата и я постигна благодарение на два гола от статични положения.

Трент Александър-Арнолд откри от пряк свободен удар още в 7-ата минута, а скоро след началото на втората част Мохамед Салах удвои от дузпа.

За Александър-Арнолд попадението идва в момент, когато критиките за представянето му не спират.

Успехът на домакините щеше да е доста по-убедителен, ако не бяха намесите на Алан Макгрегър на вратата на Рейнджърс. Играчите на Джовани Ван Бронкхорст пък остават без отбелязан гол в груповата фаза.

В другия двубой от тази група Наполи разби Аякс с 6:1 като гост и остана на върха в класирането с пълен актив от 9 т.

Ливърпул e на второ място с 6, Аякс е с 3, а Рейнджърс с 0.