ЦСКА 1948 тръгна със загуба в Европа

ЦСКА 1948 тръгна със загуба в Европа Снимка: start-photo.bg

На почти безлюдния "Васил Левски" ЦСКА 1948 загуби дебютния си мач в Европа. "Червените" загубиха домакинството си на ФКСБ с 0:1 в първи мач от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите.

Единственото попадение в мача падна в 27-ата минута. Тогава капитанът на гостите Олару напредна отляво и стреля по диагонала. Ударът му бе отразен от Наумов, но той прати топката точно на пътя на Коман, който нямаше проблеми да я прати в оголената мрежа.

С изключeние на първите 15 минути, в които играта бе равностойна, ФБСК бе по-добрият отбор на терена и заслужено стигна до победата.

През първата и в началото на втората част гостите имаха още няколко положения за гол, но при тях Наумов се справи отлично.

Най-добрият шанс за гол за българския тим дойде в 65-ата минута. Тогава след грешка в средата на терена Кяртансон открадна топката и я пусна към Антонио Вутов. Българският футболист обаче се забави и успя да стреля от много малък ъгъл, с което не затрудни максимално противниковия страж.

В 72-рата минута играта бе прекъсната за кратко, след като заради токов удар част от осветителните тела на стадиона угаснаха.

Седем минути преди края ЦСКА създаде още една добра възможност. След центриране от фаул Симеон Петров върна топката с глава за Вутов, но той остана под нея.

Минути по-късно Талис пробва удар от границата на наказателното поле, но прати топката право в ръцете на вратаря.