ЦСКА надигра Клуж и спечели втора точка, но отново не успя да вкара

ЦСКА надигра Клуж и спечели втора точка, но отново не успя да вкара Снимка: CSKA.bg

ЦСКА завърши 0:0 при гостуването на ЧФР Клуж в предпоследния си мач от група А на Лига Европа.

"Армейците" има защо да съжаляват, че не взеха първа победа в групата, тъй като надиграха съпреника през второто полувреме, а за малко играха и с човек повече, но не успяха да се възползват от положенията си.

Така ЦСКА остава на дъното в групата с 2 т. от 5 мача и продължава да е единственият тим в цялата групова фаза на турнира, който няма отбелязан гол.

Тази вечер двата тима водеха голяма битка и през първото полувреме мачът беше равностоен.

"Червените" играха силно в заключителния период от срещата и успяха да наложат натиск, но малко не им достигаше, за да отбележат.

Опасен изстрел на Али Соу беше отклонен на сантиметри от гредата, изгодно положение се откри и пред резервата Тиаго.

В последните 5 минути Клуж остана с 10 души, след като Чипчиу получи втори жълт картон за симулация.

Натискът на ЦСКА стана тотален и в 92-ата минута топовен удар на Тиаго Родригес отдалеч беше спасен от вратаря.