Тухел забрави за Лукаку, Челси вече гледа към четвъртфинала

Тухел забрави за Лукаку, Челси вече гледа към четвъртфинала Снимка: Getty Images

Челси взе рутинна победа с 2:0 над Лил на "Стамфорд Бридж" в първи осминафинален мач от Шампионската лига.

Френският шампион не затрудни кой знае колко лондончани, които си спечелиха солиден аванс преди реванша и не изглеждат далеч от класиране за четвъртфиналите.

Томас Тухел остави Ромелу Лукаку на резервната скамейка и така и не го пусна в игра, а в негово отсъствие се разписаха други двама нападатели - Кай Хаверц и Кристиан Пулишич.

Домакините започнаха добре и още в 8-ата минута Хаверц откри резултата, след като беше оставен самотен при ъглов удар.

След почивката Пулишич удвои при контраатака и страхотна асистенция на Н'Голо Канте.