Успешно начало за Лудогорец в евротурнирите

Успешно начало за Лудогорец в евротурнирите Снимка: Lap.bg

Лудогорец преодоля първия кръг от квалификациите за Шампионската лига след победа с 3:1 като гост над черногорския Будучност.

Успехът на българския шампион никак не дойде лесно и беше постигнат най-вече благодарение на силното начало, в което "орлите" поведоха с 2:0.

Още във 2-ата минута Каули удари гредата зад вратаря Драгоевич, а в 12-ата Ихиньо Марин откри резултата след груба грешка в центъра на защитата на домакините.

В 25-ата минута Мавис Чибота покачи на 2:0 с прекрасно изпълнен пряк свободен удар.

Последваха обаче тежки минути за разградчани. След половин час игра Чукович направи добавка, прехвърли Ренан и намали на 1:2.

До края на полувремето Будучност организира още няколко опасни атаки и беше близо до изравняването.

След почивката българският тим успя да спре натиска на съперника и да възстанови контрола си върху мача, но чисти положения почти нямаше.

В 93-ата минута Лудогорец сложи точка на спора. Жоржиньо проби отдясно и намери Каули Оливейра, който от дъгата на наказателното поле с премерен удар фиксира крайното 3:1.

Съперник на "орлите" във втория квалификационен кръг ще бъде датският шампион Мидтиланд.

Мачът е следващата седмица и този път Лудогорец ще бъде домакин.