Ван Дайк след 0:3: Ако не вярваме в обрата, няма смисъл да ходим в Италия

Ван Дайк след 0:3: Ако не вярваме в обрата, няма смисъл да ходим в Италия Снимка: Getty Images

Върджил ван Дайк каза, че Ливърпул трябва да вярва в обрата срещу Аталанта. "Червените" загубиха тежко първия четвъртфинал от Лига Европа с 0:3 на "Анфийлд".

Въпреки това капитанът на мърсисайдци призна, че представянето на Ливърпул в четвъртък вечер е било много под стандартите на тима.

"Много, много разочароваща вечер. Очевидно е, че не се справихме добре. Допуснахме много индивидуални грешки, за които ни наказаха - коментира Ван Дайк. -

Трябва да сме по-добри при владеенето на топката. Оставихме много празни пространства, от които те се възползваха.

Не трябва да униваме и бързо трябва да превключим, за да започнем отново да постигаме добри резултати.

От загубата боли. Не бяхме падали тук от доста дълго време. Но трябва да признаем и класата на противника. Ние също имахме шансове за гол, но не успяхме да ги реализираме.

Ако не вярваме, че можем да обърнем нещата, няма смисъл изобщо да ходим до Италия. Ще бъде трудно след 0:3, но още през уикенда трябва да покажем, че сме готови за това. Трябва ни победа, след което ще се концентрираме върху това как да вкараме четири гола там."

Реваншът с Аталанта в Бергамо е след седмица, а преди това в неделя Ливърпул приема Кристъл Палас в мач от Висшата лига.