Вратарски безумия и голово шоу засилиха Юнайтед към изхода в Шампионската лига

Вратарски безумия и голово шоу засилиха Юнайтед към изхода в Шампионската лига Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед върви към отпадане от Шампионската лига още в груповата фаза след атрактивно, но убийствено за тима 3:3 срещу Галатасарай в Истанбул.

Юнайтед преследваше задължителна победа в мача и водеше с 2:0 и 3:1, но се размина с трите точки не без активното съдействие на вратаря си Андре Онана, който допусна безумни голове.

Още до 18-ата минута гостите имаха два гола преднина след великолепни попадения на Алехандро Гарначо и Бруно Фернандеш.

Техните безапелационни завършващи удари дадоха спокойствие на Юнайтед, но то не продължи дълго - в 29-ата минута Хаким Зийеш изравни от пряк свободен удар с изстрел във вратарския ъгъл, оставен непокрит от Онана.

Последваха напрегнати минути за Ерик тен Хаг и играчите му до почивката, но Галатасарай не успя да изравни. Гол на Мауро Икарди беше отменен заради много тънка засада.

10 минути след подновяването на играта Уан-Бисака центрира прострелно отдясно и Скот Мактоминей покачи на 3:1.

Малко по-късно обаче Зийеш вкара втория си гол, след като Онана вместо да улови една центрирана от фал топка, сам си я отклони във вратата за 2:3.

В 71-вата минута резервата Актюроглу направи 3:3 след пас на Зийеш.

Финалният натиск на Юнайтед доведе до греда на Бруно Фернандеш и до пропуски на резервата Факундо Пелистри.

Резултатът изобщо не устройва "червените дяволи", защото кръг преди края в група "А" тимът остава на точка зад Галатасарай в класирането.

Надеждите на Юнайтед за продължаване напред са крехки - отборът трябва задължително да победи първенеца в група Байерн Мюхнен в последния мач на "Олд Трафорд".

Дори това може да не е достатъчно и Тен Хаг и играчите му ще трябва да се надяват на благоприятно развитие на другия двубой между Копенхаген и Галатасарай.