Юнайтед и Юве си свършиха работата и продължават напред в Лига Европа

Юнайтед и Юве си свършиха работата и продължават напред в Лига Европа Снимка: Getty Images

Фаворитите в Лига Европа Манчестър Юнайтед и Ювентус без особени проблеми преодоляха осминафиналната фаза на турнира, след като спечелиха своите мачове реванши.

Юнайтед спечели с 1:0 гостуването на Бетис и се класира напред с общ резултат 5:1, докато Юве надделя с 2:0, но като гост на Фрайбург.

В Германия "бианконерите" показаха, че няма да разчитат на гола предимство от първия мач и бързо започнаха да създават положения пред вратата на съперника.

Гол на Душан Влахович беше отменен заради засада, а на няколко пъти Юве имаше претенции за дузпа.

Ключовият момент дойде към края на полувремето, когато удар на Гати се удари в ръката на Мануел Гулде.

Реферът отсъди дузпа, след като изгледа повторение, а извади и втори жълт картон на бранителя. Влахович вкара от бялата точка и успокои двубоя за Ювентус, който до самия край удържаше с човек повече.

В 95-ата минута Федерико Киеза стана автор на гола за 2:0.

На "Бенито Виямарин" Манчестър Юнайтед спечели с гол на Маркъс Рашфорд в 55-ата минута.

Нападателят се разписа с хубав удар извън пеналта в далечния ъгъл малко след като беше изпуснал чисто положение пред Руи Силва.

Преди попадението Давид де Хеа се прояви с две добри намеси на вратата на гостите, но като цяло класирането на Юнайтед не беше под въпрос.