Юнайтед пак се препъна на полуфинал и остана без трофей

Юнайтед пак се препъна на полуфинал и остана без трофей Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед отпадна от Лига Европа на полуфинал, след като допусна пълен обрат и загуби с 1:2 от Севиля в Кьолн.

Петкратните победители в турнира взеха голяма победа над "червените дяволи" и отиват на финал, а съперникът им ще стане ясен утре, когато е срещата между Интер и Шахтьор.

Двубоят тази вечер започна прекрасно за Юнайтед и още в 8-ата минута отборът получи дузпа след грубо влизане срещу Рашфорд.

Бруно Фернандеш изпълни неспасяемо и за пореден път през сезона беше точен от бялата точка - 1:0.

Севиля обаче подобри играта си и в 26-ата минута стигна до изравняване. Хубава атака доведе до центриране отляво на Регилон, а Сусо на далечната греда засече за 1:1.

Юнайтед стартира мощно втората част и направи поредица от големи пропуски чрез Грийнууд и на няколко пъти Марсиал. Стражът на испанците Ясин Бону беше непробиваем и спасяваше всичко.

Севиля съумя да се измъкне от тежкия период и да стигне до победен гол.

В 78-ата минута капитанът Хесус Навас центрира отдясно, Линдельоф увисна и появилият се като резерва Люк де Йонг отблизо наказа Де Хеа за 2:1.

Така отборът на Оле Гунар Солскяер остава без трофей през този сезон, като претърпя три отпадания на полуфинали - за Купата на лигата, ФА Къп и сега Лига Европа.