Юнайтед профука два гола аванс, но се спаси от загуба в луд мач

Юнайтед профука два гола аванс, но се спаси от загуба в луд мач Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед завърши 3:3 като гост на Порто в спиращ дъха трилър от основната фаза на Лига Европа.

Отборът на Ерик тен Хаг имаше два гола аванс още до 20-ата минута, но после допусна пълен обрат и се отърва от загубата едва в добавеното време благодарение на появилия се от пейката Хари Магуайър.

Бруно Фернандеш пък отново беше изгонен с червен картон в поредния хаотичен мач на "червените дяволи" под ръководството на Тен Хаг.

Началото беше вихрено и след едно спасяване на Онана Юнайтед пое контрола върху събитията.

Маркъс Рашфорд си правеше каквото поиска по левия фланг и в 7-ата минута откри резултата след самостоятелен пробив до наказателното поле през двама противникови футболисти.

Рашфорд продължи да тормози отбраната и в 20-ата минута асистира на Расмус Хойлунд за 2:0.

Това беше първи гол на датчанина през сезона, а при него отново не беше убедителна намесата на вратаря Диого Коща.

Юнайтед продължи да атакува, но с лековати грешки в защита изпусна контрола върху мача.

В 27-ата минута Мазрауи щеше да си вкара автогол с глава, но Онана спаси удара му. Топката отиде в Пепе, който отблизо направи добавка за 1:2.

След още няколко минути Саму Омородион изравни с глава, след като надскочи Де Лихт при центриране отдясно.

Така Порто се върна в мача, а до почивката се размина с получаване на нов гол при още две опасни атаки на "червените дяволи".

Втората част започна със спасяване на Андре Онана, но Юнайтед не си взе бележка и в 50-ата минута обратът стана пълен.

Пепе надбяга Лисандро Мартинес и намери Омородион, който отбеляза втория си гол - 3:2.

Тимът на Тен Хаг натисна в търсене на изравняване, но в 81-вата минута Бруно Фернандеш беше изгонен.

Капитанът получи малко пресилен втори жълт картон за опасна игра, след като вдигна високо крака си в опит да засече едно центриране. Така само в рамките на няколко дни португалецът получи два червени картона, тъй като беше изгонен и срещу Тотнъм.

С 10 души Юнайтед стигна до точката в 91-вата минута. Тогава Ериксен центрира от корнер и резервата Хари Магуайър с глава изравни.

След два кръга от основната фаза на Лига Европа, Манчестър Юнайтед има 2 т. от равенствата с Порто и Твенте.

В неделя предстои ново тежко гостуване на отбора - този път на Астън Вила в мач от първенството.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.