Защитник върна Ливърпул към победите в драма на "Анфийлд"

Защитник върна Ливърпул към победите в драма на "Анфийлд" Снимка: Getty Images

Ливърпул се вдигна с ценна победа с 2:1 срещу Аякс на "Анфийлд" в Шампионската лига.

Тимът на Юрген Клоп се пребори за успеха с победен гол на Жоел Матип в 89-ата минута и така рязко подобри настроението си след катастрофата 1:4 срещу Наполи в миналия кръг.

Аякс показа защо се намираше в серия от седем поредни победи и затрудни "мърсисайдци", но малко не достигна за спечелване поне на точка в тежкото гостуване.

Домакините взеха инициативата в началото и заслужено поведоха в 17-ата минута.

Диого Жота отлично изведе Мохамед Салах зад защитата и египтянинът не сгреши за 1:0.

Натискът на Ливърпул сякаш се усили още повече, но 10 минути след гола Аякс изравни. Кудус се разписа с много силен удар, при който му помогна и горната греда.

До почивката "мърсисайдци" изпуснаха да поведат отново, а Пасвеер блесна с двойно спасяване срещу Александър-Арнолд.

През втората част Ливърпул продължи да атакува, но необходимият втори гол не идваше.

Гостите предимно се отбраняваха, макар че 15 минути преди края Дейли Блинд пропусна да ги изведе напред с глава.

Така се стигна до 88-ата минута, когато след шут на Салах и рикошет, топката се удари в гредата и напусна очертанията на терена.

При последвалия корнер Жоел Матип стреля с глава, а Санчес изчисти, но зад голлинията - 2:1.

В група "А" Наполи, Ливърпул и Аякс вече имат по 3 т., а Рейнджърс е с 0.