Снегът каза "НЕ" и остави Хановер в дъното (видео)

През този сезон на няколко пъти чухме Юрген Клоп да се оплаква от вятъра за лошите резултати на Ливърпул, особено в последно време.

Мениджърът на „червените“ обвини вятъра като една от причините за изпускането на преднината пред Манчестър Сити, но в родната му Германия атмосферните условия, буквално, бяха пречка за отбелязване на гол.

Изключително любопитен инцидент се случи по време на двубоя между Хановер и Байерн Леверкузен, загубен от домакините с 2:3.

Хановер изоставаше с 0:2 още до 28-ата минута, но малко по-късно Генки Харагучи можеше да намали. Японецът преодоля стража на „аспирините“ и остана на гола мрежа. Стреля, тръгна да празнува, но топката бе спряна точно пред голлинията от… снега.

Целият двубой се игра при обилен снеговалеж, а тази проява на белия прах може и да коства съдбата на Хановер в края на сезона.

Тимът на Томас Дол остана на предпоследното място с едва 14 точки след 25 изиграни кръга. 16-ото място, което дава право на плеойф за оставане, в момента се заема от Щутгарт, който е с 19 т.

От друга страна, трудната победа запази шансовете на Леверкузен за Топ 4 и участие в Шампионската лига през следващия сезон. „Аспирините“ имат 42 пункта на петата позиция, на четири зад четвъртия Борусия Мьонхенгладбах.