Център, грешка, най-бързият гол в историята на Висшата лига (видео)

Нападателят на Саутхемптън Шейн Лонг отбеляза най-бързия гол в историята на Висшата лига, разписвайки се след само 7,69 сек от началото на двубоя срещу Уотфорд във вторник вечер.

За радост на домакинската публика, „стършелите“ стигнаха до изравнително попадение в 90-ата минута на Андре Грей и така станахме свидетели на равенство 1:1 с голове в първата и последната минута на редовното време.

Лонг подобри с повече от две секунди предишния рекорд за най-бързо попадение, което принадлежеше на Ледли Кинг от Тотнъм, който през декември 2000 г. се разписа срещу Брадфорд за 9,82 сек.

32-годишният нападател на „светците“ тръгна да пресира защитата на Уотфорд веднага след центъра, бранител на домакините сбърка при изчистването и Лонг се възползва по най-добрия начин от това.

„Това не е лош рекорд. В 99 от 100 случая не тръгваш да ги пресираш, но аз го направих.

Бен (Фостър) е страхотен вратар, но знам, че като излиза, си разперва ръцете, така че – прехвърлящият удар бе най-доброто оръжие срещу него и го използвах.

Във всеки мач се опитваме да пресираме съперник да използва дълги топки и да оказваме натиск още от първата секунда и този път се получи.

Съжалявам обаче, че не взехме трите точки“, каза Лонг след мача.

Интересното е, че по същото време Ледли Кинг гледаше на живо двубоя между Тотнъм и Брайтън, спечелен с 1:0 от „шпорите“, а новината за подобрения му рекорд стигна бързо от „Викъридж Роуд“ до новия стадион на Тотнъм.