Американска звезда отпадна след изстъпление в стил Серина Уилямс (видео)

Американска звезда отпадна след изстъпление в стил Серина Уилямс (видео) Снимка: Getty Images

Американската звезда в тениса Коко Гоф отпадна още на осминафиналите на олимпийския турнир.

Втората в световната ранглиста и шампионка от US Open загуби от хърватката Дона Векич с 6:7(7), 2:6 след двучасов мач и се прости с надеждите си за медал от Игрите в Париж.

По-добрата игра на Векич ѝ отреди заслужено място в следващата фаза, където тя ще срещне Мария Сакари или Марта Костюк.

Коко Гоф пък ще се запомни предимно с изстъплението си във втория сет, когато напълно се срина при допуснатия пробив за изоставане с 2:4 в геймовете.

Последната точка в този толкова важен гейм дойде при дълбок ретур от Векич, след който Гоф направи грешка и изпрати топката в мрежата.

Но при удара ѝ се чу провикване "Аут!" и американката твърдеше, че то ѝ е попречило.

Тя започна да спори със съдията, стигна до сълзи и се наложи на корта да влиза и супервайзер, за да опита да я успокои.

"Това все ми се случва на мен", оплакваше се Гоф, но повторенията показаха, че отсъждането за аут идва малко след нейното отиграване.

Направената от Гоф сцена напомни на тази със Серина Уилямс от финала на US Open през 2018 г. срещу Наоми Осака.

И в този случай ставаше въпрос по-скоро за израз на безпомощност при превъзходство на съперника.

В друг от осминафиналите при жените днес Анджелик Кербер победи Лейла Фернандес с 6:4, 6:3 и също като Векич продължава към четвъртфиналите.