Българин избухна със светкавичен хеттрик в Серия Б (видео)

Българинът Андрей Гълъбинов впечатли с хеттрик за своя отбор Специя при победата над Киево с 3:1 в мач от 30-ия кръг на Серия Б.

Тимът на нападателя постигна пълен обрат благодарение на неговите голове, които паднаха в разстояние на едва 14 минути.

Гълъбинов откри головата си сметка в 72-ата минута, когато засече центриране от пряк свободен удар. 4 минути по-късно той се разписа от дузпа за 2:1, а в 86-ата минута заби и трето попадение при контраатака.

Нападателят вече има 4 гола през кампанията при 12 изиграни мача в шампионата.

Специя продължава силното си представяне през сезона и се намира на трето място във второто ниво на италианския футбол с 50 т., само на точка от второто място, което дава право на директна промоция в Серия А.

Другият българин в Серия Б Валери Божинов не се появи в игра за своя отбор Пескара при загубата с 1:2 от Пиза.