Бой, 7 червени картона и 20 минути продължение в голямото дерби на Аржентина (видео)

Ривър Плейт и Бока Хуниорс оправдаха очакванията за драматично дерби на Аржентина, а домакините взеха една от най-емоционалните си победи за крайното 1:0.

Дискусионна дузпа в добавеното време донесе успеха на Ривър и предизвика масово меле на терена, довело до 7 червени картона и дълго прекъсване на играта.

За пръв път Суперкласикото се игра на обновения стадион "Монументал", който вече е най-големият в Южна Америка и събра над 83 000 фенове.

Те сътвориха празник по трибуните, но на терена мачът вървеше към нулево реми до самия край.

В 92-рата минута Августин Сандес опита да изчисти една топка, но не я уцели, а реферът прецени, че е изритал противников играч и посочи бялата точка.

Решението беше спорно и логично отприщи страстите, а още по-горещо стана, когато Мигел Борха реализира наказателния удар.

Запалянковците на препълнения стадион започнаха да буйстват, а провокация от една от резервните скамейки доведе до мелето, при което и двата щаба скочиха един срещу друг.

Включиха се и повечето играчи на терена, както и резерви като Пауло Диас и Маркос Рохо.

В същото време голмайсторът Борха все още празнуваше попадението си и показваше фланелка в знак на почит към Бог.

Играта беше спряна за цели 16 минути, а реферът даде последния съдийски сигнал над 20 минути след края на редовното време.

Той показа и цели 7 червени картона - четири от тях бяха за футболисти на терена, а другите три за хора от скамейките.

Победата затвърди Ривър Плейт като убедителен лидер в аржентинския шампионат, докато Бока Хуниорс остава чак в средата на таблицата и се намира на 13-тата позиция.

Наставникът на победителите Мартин Демикелис постигна първа победа в Суперкласикото като треньор.

Той е повел тима си към титлата през този сезон и води с 9 т. пред втория в класирането Сан Лоренсо.