Екшън в Испания: Прекратиха голямо дерби заради пострадал играч (видео)

Екшън в Испания: Прекратиха голямо дерби заради пострадал играч (видео) Снимка: Getty Images

Големият сблъсък в Испания между Бетис и Севиля беше прекратен заради пострадал играч.

Севилското дерби от турнира за Купата на краля предлагаше качествен футбол, но към края на първото полувреме от трибуните полетя прът и уцели в главата играча на Севиля Жоан Жордан.

Главният рефер прекъсна двубоя и двата отбора се прибраха в съблекалните, а след дълги размишления беше взето решението за спиране на мача.

Жордан беше откаран в местна болница за допълнителни изследвания.

Преди прекратяването резултатът беше 1:1, като Севиля поведе чрез Папу Гомес, а малко по-късно Набил Фекир изравни.

Домакините доминираха в срещата и пропуснаха редица положения, удариха и греда, но Севиля се възползва от една от малкото си възможности, за да открие резултата.

Папу Гомес вкара в 35-ата минута, а само 4 по-късно Набил Фекир изравни с куриозно попадение директно от ъглов удар.

Докато играчите на домакините празнуваха, техен привърженик реши да метне към терена дълъг прът, който уцели Жордан и развали футболния празник.

Според испанските медии, най-вероятно двубоят ще се доиграе пред празни трибуни.

По-малко възможният вариант е на Севиля да бъде присъдена служебна победа.