Фенски изцепки прекратиха голямото дерби на Нидерландия (видео)

Изцепки на феновете прекратиха голямото дерби на Нидерландия между Аякс и Фейенорд.

Ултрасите на домакините бяха бесни от развоя на мача и обсипаха терена с факли в началото на второто полувреме при резултат 3:0 за Фейенорд.

"Де Класикер" спря за известно време още преди почивката, а и след края привържениците продължиха да буйстват и да чупят собствения си стадион.

Грандът на Амстердам Аякс се намира в една от най-тежките си кризи и тя продължава вече над година, а събитията от днешния мач са нова черна страница в историята на клуба.

"Божиите синове" записаха кошмарен старт на сезона със само 5 т. от 4 кръга, а когато Фейенорд поведе с 2:0 в дербито още до 18-ата минута, търпението на публиката окончателно приключи.

Тогава към терена полетяха предмети и срещата беше прекъсната за около 10 минути.

След подновяването Фейенорд отбеляза трети гол, а от трибуната с ултрасите на домакините полетя и сигнална ракета.

Десетина минути след началото на второто полувреме нова канонада от факли и сигнали ракети беше изсипана на игрището и реферът окончателно прекрати двубоя.

Безредиците продължиха, когато на излизане от стадиона ултрасите на Аякс започнаха да чупят вратите, а отвън се намеси и конна полиция.

По всяка вероятност, след случилото се предстои да бъде присъдена служебна загуба на Аякс, както и да бъдат наложени още сериозни санкции.