Голям бой между фенове и хвърчащи столове във финал за купа (видео)

Бойни сцени между хулигани от агитките се разиграха след финала за Купата на Чехия.

Спарта Прага грабна трофея с драматична победа с 2:1 над Виктория Пилзен и записа нов триумф няколко дни след спечелването на титлата.

Така тимът на Бриан Приске стигна до домашен дубъл, който е първи за клуба от десетилетие насам.

Финалът се проведе на "Доосан Арена" в Пилзен, но Виктория не успя да използва домакинското си предимство.

В 79-ата минута Дуех от домакините си отбеляза автогол, а в 85-ата отборът остана и с 10 души след червен картон на Сулц.

Въпреки това Виктория успя да изравни чрез Томаш Хори в 87-ата минута, но в продължението Велко Бирманчевич донесе победата на Спарта.

Хаосът настъпи след последния съдийски сигнал, когато на терена нахлуха фенове и на двата отбора.

Хулиганите се сбиха помежду си и хвърляха различни предмети, а някои от агресорите бяха маскирани.

Наоколо хвърчаха и столове, като един от тях уцели хората на коментаторските места, които анализираха случващото се за местната телевизия.

Все пак полицията се намеси и навлезе на терена, за да сложи край на баталните сцени, а Спарта можеше да започне празненствата си десетина минути след края на двубоя.

Напрежение имаше още по време на мача, когато на няколко пъти играта беше прекъсвана заради буйстващите запалянковци на трибуните.

Двете агитки ще се срещнат отново още в неделя, когато Спарта ще посрещне Виктория в Прага за последния мач от сезона.