Кристиано донесе победата на Португалия с историческо попадение (видео)

Кристиано донесе победата на Португалия с историческо попадение (видео) Снимка: Getty Images

Кристиано Роналдо отбеляза гол №900 в невероятната си кариера и с него донесе победата на Португалия с 2:1 над Хърватия.

Така португалците стартираха с домакински успех новото издание на Лигата на нациите в своята група 1 от Лига "А".

Диого Далот откри резултата в 7-ата минута, а в 34-тата Роналдо засече ефектно от въздуха едно центриране за 2:0.

Голът очевидно имаше голямо значение за 39-годишния нападател и той го отпразнува емоционално.

Малко по-късно Далот си отбеляза автогол след прострелно центриране отляво и Хърватия се върна в мача.

Но през второто полувреме повече голове не паднаха и домакините се поздравиха с победата.

Преди началото пък 41-годишният Пепе излезе на терена, за да се сбогува официално с "мореплавателите", след като сложи край на кариерата си в националния отбор.