Лудост, сълзи и исторически шампион на "Копа Либертадорес" (видео)

Лудост, сълзи и исторически шампион на "Копа Либертадорес" (видео) Снимка: Getty Images

Бразилският Флуминензе спечели "Копа Либертадорес" за пръв път в историята си след драматичен финал на "Маракана" срещу Бока Хуниорс.

Победителите надделяха с 2:1 след продължения в двубой, който премина според южноамериканските традиции и предложи много страст, сълзи и неизбежните червени картони.

Бока преследваше своя седми трофей в надпреварата и първи от 2007 г. насам, но накрая аржентинците плачеха от мъка, докато бразилците - от радост.

Всъщност резултатът беше открит от аржентинец - Херман Кано, който обаче играе за Флуминензе и накара стадиона да изригне в 36-ата минута.

На терена бяха и по-популярни ветерани като Марсело, Фелипе Мело (напуснал разплакан с контузия) и Единсон Кавани.

Бока Хуниорс изравни в 72-рата минута чрез бранителя Луис Адвинкула и мачът стигна до продължения.

Големият герой се оказа резервата Джон Кенеди, който вкара страхотен гол за 2:1 с удар от въздуха.

Той отпразнува по очаквания луд начин, но това му донесе втори жълт картон и съответно изгонване от терена.

Вместо Бока да се възползва, аржентинците също останаха с 10 души, когато Франк Фабра шамароса съперник в края на първото продължение.

В крайна сметка голът на Джон Кенеди си остана разликата между двата отбора, а Флуминензе се превърна в 11-тият бразилски тим, който печели трофея.