Мбапе с пропуска на сезона срещу Монако (видео)

Мбапе с пропуска на сезона срещу Монако (видео) Снимка: Getty Images

Пари Сен Жермен взе само точка от домакинството си на неубедителния от началото на сезона Монако след равенство 1:1 на "Парк де Пренс".

Точката за ПСЖ донесе Неймар с изравнителен гол от дузпа, но големият длъжник за столичани бе Килиан Мбапе. Френският нападател имаше няколко положения за гол, едно от които спокойно може да бъде наречено пропускът на сезона.

През първата част, когато ПСЖ вече изоставаше с 0:1 след гола на Кевин Воланд в 20-ата минута, далечен удар на Лионел Меси срещна гредата. Топката обаче се върна точно в краката на Мбапе, който само трябваше да довкара топката.

Вместо да прати кълбото в оголената мрежа обаче, французинът нацели другия страничен стълб.

През втората част Ашраф Хакими удари още една греда за ПСЖ, а Мбапе направи още един фрапиращ пропуск. Изведен очи в очи с вратаря на Монако, нападателят стреля лошо и уцели тялото на стража.

Така ПСЖ загуби перфектната си статистика и се изравни с Марсилия и Ланс на върха в класирането с по десет точки. Монако остава в долната половина на таблицата със само пет.