Моментът, в който Реал сдаде титлата: Имаше ли засада при гола на Асенсио? (видео)

Привържениците на Реал Мадрид се чувстваха ограбени след неделното Ел Класико, в което любимците им загубиха с 1:2 от Барселона на "Камп Ноу".

В оспорвания директен сблъсък за титлата победният гол падна във втората минута на добавеното време, но решаващият момент беше десетина минути по-рано.

В 81-вата минута Марко Асенсио се възползва от едно подаване на Дани Карвахал и си мислеше, че е извел Реал напред в резултата.

ВАР обаче се намеси и отмени попадението за изключително тънка засада.

Това решение беше определящо не само за мача, но и цялостно за интригата за титлата в Испания. При победа "кралете" щяха да се доближат на 6 точки от вечния си съперник и да го поставят под напрежение при оставащи 12 мача до края на първенството.

Победният гол на Франк Кесие в 92-рата минута обаче прати Барса на цели 12 точки пред Реал и шампионатът до голяма степен е решен.

На пръв поглед попадението на Асенсио изглеждаше съвсем редовно, но преразглеждането с ВАР показа, че нападателят не е на една линия с Жул Кунде.

Това е една от онези абсурдно тънки засади, за които системата за видеоповторения често е критикувана. Но в случая правилникът беше приложен с точност.

От стопкадъра изглежда, че рамото на Асенсио наистина е малко пред това на Кунде, а според правилника, рамото е част от тялото, с която играчът може да отбележи съвсем редовен гол.

Затова и рамото се взима под внимание, когато се определя дали даден футболист е в засада.

Разбира се, в лагера на Реал не бяха никак доволни от отсъждането и треньорът Карло Анчелоти заяви, че продължава да има съмнения относно засадата.

Колегата му Шави Ернандес беше категоричен.

"Голът на Асенсио си беше от чиста засада. Изненадан съм от това, което е казал Карло. Изобщо не може да има дискусия по въпроса", отсече треньорът на победителите.