Мръсните номера на Рюдигер срещу вратаря на Ливърпул (видео)

Равенството 2:2 между Челси и Ливърпул в неделя продължава да ражда новини, а последната е около мръсните номера, които Антонио Рюдигер разиграваше пред противниковата врата.

Германският бранител явно имаше задачата да разконцентрира вратаря на Ливърпул Куивин Келъхър с всякакви способи. И този, който Рюдигер избра, не се вижда всеки ден.

Камерите зад вратата уловиха момент при изпълнение на корнер на Челси, при който Рюдигер минава в близост до Келъхър, но вместо да търси позиция за удар или да пречи на вратаря, германецът отлепи лепката на ръкавицата му.

Номерът беше добър, но не проработи. Нито един от четирите гола не падна от статично положение, а след вихренето първо полувреме през втората част не видяхме нито един гол.

Рюдигер, който ще навърши 29 през март, има договор с Челси до лятото, когато се очаква да напусне "Стамфорд Бридж" и да премине в Реал Мадрид като свободен агент.

Равенството с Ливърпул остави Челси на десет точки от лидера в класирането Манчестър Сити. "Червените" са трети с още точка по-малко.