Невероятно! Рефер попречи на гол на празна врата (видео)

Луис Ромо
Луис Ромо

В мача от 7-ия кръг на мексиканското първенство между Крус Азул и Толука се случи рядък инцидент с участието на рефера. Главният съдия Оскар Масиас Ромо попречи на домакините да вкарат третия си гол в двубоя, а играчите на Крус Азул бяха силно възмутени от последвалото му решение.

В 36-ата минута при резултата 2:0, домакините организираха контраатака. Защитникът Луис Ромо излезе един на един с вратаря, мина го, но уцели гредата. Топката полетя към нападателя на домакините Хонатан Родригес, който стреля, но кълбото се отби в крака на Ромо и не стигна до мрежата.

Мексиканският рефер даде свободен удар, което ядоса играчите на Крус Азул. Въпреки това домакините все пак спечелиха с 3:2. В края на първото полувреме Толука успя да изравни резултата благодарение на точни удари на Мигел Барбиери и Алексис Канело. В 63-тата минута аржентинският полузащитник Гийермо Фернандес вкара третия гол и донесе важната победа. Представете си какъв гняв щеше да се стовари върху съдията Ромо, ако Крус не бе стигнал до трите точки.