Няма дузпа! Роналдо със страхотна проява на феърплей (видео)

Няма дузпа! Роналдо със страхотна проява на феърплей (видео) Снимка: Getty Images

Кристиано Роналдо блесна със страхотна проява на феърплей в мача на своя Ал-Насър от азиатската Шампионска лига.

Срещата от група "Е" на турнира срещу иранския Персеполис завърши 0:0, което все пак устройва саудитския отбор.

Ал-Насър си гарантира първото място в групата с 13 т., а Персеполис остава втори с 5 по-малко.

Ситуацията с Роналдо се случи още във втората минута, когато реферът отсъди дузпа за нарушение срещу звездата.

Кристиано обаче беше категоричен, че срещу него се е играло чисто и обясни на съдията, че наказателен удар не бива да има.

Грешката наистина беше поправена и Ал-Насър не получи дузпа.

10 минути преди края португалецът пострада при тежък сблъсък, при който съперниковият вратар падна върху главата му.

Той беше заменен, но по първоначална информация няма сериозна травма.

Очаква се Роналдо да е на разположение за дербито във вътрешното първенство на Саудитска Арабия срещу Ал-Хилал след 4 дни.