Освиркаха Меси при тъжното му сбогуване с ПСЖ (видео)

Освиркаха Меси при тъжното му сбогуване с ПСЖ (видео) Снимка: Getty Images

Пари Сен Жермен се изложи в последния кръг на Лига 1 и загуби с 2:3 у дома от Клермон, след като водеше с 2:0 още до средата на първото полувреме.

Мачът беше последен с екипа на френския шампион за звездите Лионел Меси и Серхио Рамос, които не се сбогуваха по особено приятен начин с публиката.

Рамос поне вкара гол, докато Меси не успя да допринесе и даже получи освирквания от феновете още при обявяването на титулярните състави.

В началото агитката опъна на трибуните огромна фланелка с името на Серхио Рико, за да изрази подкрепа към вратаря, който е в кома след тежък инцидент с падане от кон.

Всички футболисти на домакините пък бяха с фланелки с името на испанския страж.

Малко преди първия съдийски сигнал беше обявена новината за напускането на Меси след края на сезона.

Аржентинецът се появи на терена заедно със синовете си, но още преди това за пореден път трябваше да чуе освирквания от част от стадиона.

Негативни реакции към него се чуха и по-късно, когато пропусна чисто положение.

Иначе само за двайсетина минути ПСЖ дръпна с 2:0, като първо се разписа Рамос, а после Килиан Мбапе удвои от дузпа.

Йохан Гастиен обаче намали за Клермонт, а после и гостите получиха дузпа, но Грежон Кией я пропусна.

Разсеяната игра на ПСЖ в защита беше наказана, когато Мехди Зефан изравни за 2:2 в добавеното време на първата част.

В 63-тата минута Кией все пак се разписа и голът му се оказа победен.

До края ПСЖ не успя да вземе поне точка и завърши първенството само с един пункт над втория Ланс.

Парижани изпращат сезона с 24 допуснати гола у дома, което е най-високата бройка от 1985 г. насам.

След края на мача треньорът на отбора Кристоф Галтие разкритикува феновете заради освиркванията към Меси.

"Не разбирам това отношение към Лионел. Меси винаги се е държал като голям професионалист, той е най-великият играч в историята на футбола. Има добра статистика през изминалия сезон. Поведението на феновете изглежда нелогично", заяви Галтие.

Суперзвездата изигра общо 75 мача за ПСЖ и се отчете с 32 гола и 35 асистенции.

Бъдещето на Меси остава неясно и той е свързван със завръщане в Барселона, но към него има и многомилионни оферти от Саудитска Арабия и от Интер Маями в МЛС.

Клубът на Дейвид Бекъм даже вече е отправил официална оферта за него за три сезона.

Ако приеме, Меси ще стане най-скъпоплатеният играч в американската лига с много пред всички останали.

Тази оферта обаче остава далеч във финансов план от конкурентната на саудитския Ал Хилал, който е готов да дава невероятните 400 млн. долара годишно на аржентинеца.