Роналдо пропусна много, но пак стана герой и донесе нова победа на Ал-Насър (видео) Снимка: Getty Images

Кристиано Роналдо отново се превърна в герой за своя Ал-Насър и донесе победата с 2:1 над Ал-Таи в саудитската Про лига.

Суперзвездата изпусна много положения, но вкара победното попадение от дузпа в края, а преди това записа и асистенция.

Наказателният удар беше отсъден в 85-ата минута за игра с ръка след намеса на ВАР.

Роналдо изпълни хладнокръвно, за да отбележи десетия си гол през сезона.

През първата част португалецът направи отлична асистенция, за да може Талиска да открие резултата.

В 79-ата минута Ал-Таи изравни чрез един добре познат в България футболист - Върджил Мисиджан, който стана пет пъти шампион с Лудогорец.

Дълго време Роналдо нямаше успех пред гола и това го изнерви, но всичко завърши добре за него и с трите точки Ал-Насър запази третото място в класирането.

Ал-Насър има 18 т. и изостава с една от лидерите Ал-Итихад и Ал-Таауон.

38-годишният Кристиано има вече 10 гола и 5 асистенции в 7 мача от началото на сезона.

Попаденията му за саудитския клуб станаха общо 30 в 34 изиграни двубоя.