Страхотен Гълъбинов се завърна с гол и асистенция срещу Рома! (видео)

Страхотен Гълъбинов се завърна с гол и асистенция срещу Рома! (видео) Снимка: Getty Images

Андрей Гълъбинов направи паметно завръщане в титулярния състав на своя отбор Специя и блесна с гол и асистенция срещу Рома за Купата на Италия.

Отборът му постигна сензационна победа с 4:2 след продължения в осминафинала на "Олимпико" в Рим, след като поведе с 2:0, допусна изравняване, но в допълнителните 30 минути стигна до успеха.

Българският нападател откри резултата още в 6-ата минута от дузпа.

Малко по-късно той изработи втория гол на Специя, като овладя с гръб към вратата и намери Рикардо Сапонара, който незабавно стреля и удвои.

В края на полувремето Рома също получи дузпа и от бялата точка Лоренцо Пелегрини върна "вълците" в мача.

В 67-ата минута Гълъбинов беше заменен, а малко по-късно Специя допусна изравнително попадение, дело на Хенрик Мхитарян.

Така мачът влезе в продължения, в които гостите намериха сили още веднъж да излязат напред с гол на Даниеле Верде в 107-ата минута.

Преди това Рома набързо остана с 9 души след червени картони за Джанлука Манчини и вратаря Пау Лопес.

Минута преди края Сапонара отбеляза втория си гол и сензацията беше факт: Специя се класира за четвъртфиналите.

За Гълъбинов, който лекуваше травма, това беше първи двубой като титуляр от 4 октомври насам.

Преди няколко дни той изигра само няколко минути при гостуването на Торино в Серия А.

Иначе българинът беше започнал по превъзходен начин сезона и реализира три гола още в първите два кръга на калчото.