Велик гол на Меси и марково шоу от ПСЖ в първия кръг (видео)

Велик гол на Меси и марково шоу от ПСЖ в първия кръг (видео) Снимка: Getty Images

Пари Сен Жермен започна ударно сезона в Лига 1 с разгром с 5:0 над Клермон Фут и подобаващо представяне на суперзвездите Лионел Меси и Неймар.

Двамата бяха в основата на всички голове и аржентинецът завърши с две попадения и асистенция, а бразилецът - с гол и три асистенции.

Най-специалният момент се случи 4 минути преди края, когато Лео овладя един прехвърлящ пас на гърди и с ножичен удар прехвърли вратаря, за да оформи финалния резултат.

Дори феновете на домакините аплодираха това изпълнение, а след последния съдийски сигнал целият стадион скандираше името на Меси.

Двамата с Неймар играха със страхотно настроение, докато третата голяма звезда Килиан Мбапе продължава да лекува контузия.

В 9-ата минута Меси подаде на Ней за 1:0, после бразилецът изработи попадения на Ашраф Хакими и Маркиньос, а към края дойдоха двете голови отигравания на аржентинеца, първото от които отново след пас на Неймар.