Злощастният дебют на Хааланд: Само 8 докосвания преди почивката и фрапантен пропуск в края (видео) Снимка: Getty Images

Ерлинг Хааланд определено няма да запомни с добро официалния си дебют за Манчестър Сити.

Новата звезда на "гражданите" изигра цял мач срещу Ливърпул за "Къмюнити шийлд", но срещата се разви злощастно за него и за отбора му.

Сити загуби с 1:3 мача за трофея, а самият норвежец беше доста изолиран от играта и се отличи само с няколко пропуска.

Хааланд игра с топката едва осем пъти през първата част и пропиля два шанса, като първо стреля право във вратаря Адриан, а при втория опита да засече едно центриране с левия крак и комично прати топката над главата си.

След почивката централният нападател не се подобри особено и в един случай вкара топката във вратата, но когато играта вече беше спряна.

В добавеното време дойде най-разочароващият момент за него - при добавка от няколко метра срещу падналия на земята Адриан, той не уцели зеещата врата и прати топката в гредата.

Компилация с изявите на младата суперзвезда предизвика много коментари в социалните мрежи, а зрителите нямаше как да не сравняват дебюта му с този на новия нападател на Ливърпул Дарвин Нунес.

Докато Хааланд се мъчеше на терена, Нунес се появи от скамейката и реши двубоя, като спечели дузпа и вкара гол в последните минути.

Мениджърът на Сити Пеп Гуардиола обаче не беше никак притеснен от дебюта на Хааланд и изрази подкрепата си към играча.

"Той имаше шансове - два или три първото полувреме и един в края. Бори се много, движеше се добре, беше на позиции. Добре е за него да види реалността в нова страна и ново първенство. Не вкара, но той има невероятни качества и ще започне да бележи", убеден е Гуардиола.

"Не се притеснявам за него. Щях да се радвам да победим и той да се разпише, но реалността е, че ни предстоят 11 месеца, които ще бъдат много натоварени. Ще играем на всеки три дни и той ще ни помогне".

Попитан за фрапантния пропуск на нападателя в края, Пеп заяви: "Следващия път ще прати топката в мрежата. Това е футбол. Имаше и отменен гол, защото топката излезе от игра. Когато вкара гол в САЩ, всички говореха колко е впечатляващ".