Зрелище с 6 гола между Барселона и Тотнъм за трофея "Жоан Гампер" (видео)

Зрелище с 6 гола между Барселона и Тотнъм за трофея "Жоан Гампер" (видео) Снимка: Getty Images

Барселона победи Тотнъм с 4:2 в мача за трофея "Жоан Гампер" и записа успешна последна контрола преди началото на новия сезон.

Двата тима направиха атрактивен двубой с няколко обрата в резултата, а десетина минути преди края Тотнъм все още водеше и не беше далеч от победата.

В третата минута Роберт Левандовски откри резултата, но последваха две попадения на Оливър Скип още преди почивката, с които "шпорите" поведоха.

В 81-вата минута пробив на Ламин Ямал отдясно доведе до гол на Феран Торес за 2:2, а в 90-ата Ансу Фати се разписа за 3:2.

Крайното 4:2 оформи Ез Абде след ново подаване отдясно.

Така Барса спечели домашния си трофей "Жоан Гампер" за 46-и път в своята история.

Сезонът на двата тима започва в неделя с мачове от вътрешните им шампионати.

Барселона ще гостува на Хетафе, а Тотнъм ще бъде гост на Брентфорд.