Този сайт използва „бисквитки“ (cookies). Разглеждайки съдържанието на сайта, Вие се съгласявате с използването на „бисквитки“. Повече информация тук.

Разбрах

Имената на новите депутати: ЦИК обяви състава на парламента

Имената на новите депутати: ЦИК обяви състава на парламента Снимка: БГНЕС

Централната избирателна комисия (ЦИК) публикува имената на новите народни представители, които ще съставляват 46-ото Народно събрание.

В новия парламент като депутати няма да влязат лидерите на "Има такъв народ" и ГЕРБ - Станислав Трифонов и Бойко Борисов.

Същевременно в парламента място намират Корнелия Нинова (БСП), Христо Иванов и Атанас Атанасов (Демократична България), Мая Манолова, Николай Хаджигенов, Мария Капон и Арман Бабикян ("Изправи се! Мутри вън!) и Мустафа Карадайъ (ДПС).

28 души са били избрани от два избирателни района и вече са избрали от кой от тях ще остана народни представители, а със свое решение ЦИК утвърди тези членове на листите, които ще запълнят овакантените неща.

В парламента влизат шест политически сили - "Има такъв народ" (ИТН), ГЕРБ-СДС, "БСП за България" (БСП), "Демократична България" (ДБ), ДПС и "Изправи се! Мутри вън!" (ИСМВ).

В списъка долу можете да видите имената на депутатите и от кой избирателен район на страната влизат в парламента.

Благоевградски:

  • Георги Михайлов (БСП)
  • Росен Желязков (ГЕРБ)
  • Стефан Апостолов (ГЕРБ)
  • Георги Динев (ГЕРБ)
  • Халил Летифов (ДПС)
  • Елхан Кълков (ДПС)
  • Мая Манолова (ИСМВ)
  • Георги Попов (ИТН)
  • Христо Гушков (ИТН)
  • Анита Коцелова (ИТН)
  • Иван Димитров (ДБ)

Бургаски:

  • Петър Кънев (БСП)
  • Тодор Байчев (БСП)
  • Любен Дилов-син (ГЕРБ)
  • Жечо Станков (ГЕРБ)
  • Деница Николова (ГЕРБ)
  • Галя Желязкова (ГЕРБ)
  • Севим Али (ДПС)
  • Ешереф Ешереф (ДПС)
  • Живко Табаков (ИСМВ)
  • Ивайло Вълчев (ИТН)
  • Християна Тодорова (ИТН)
  • Златомира Карагеоргиева-Мострова (ИТН)
  • Ивайло Мирчев (ДБ)
  • Димитър Найденов (ДБ)

Варненски:

  • Филип Филев (БСП)
  • Борислав Гуцанов (БСП)
  • Юлиан Станев (ГЕРБ)
  • Славена Точева (ГЕРБ)
  • Мартин Андонов (ГЕРБ)
  • Павел Христов (ГЕРБ)
  • Лидия Маринова (ГЕРБ)
  • Ерджан Ебатин (ДПС)
  • Татяна Тотева (ИСМВ)
  • Ивайло Кожухаров (ИТН)
  • Галина Димитрова (ИТН)
  • Кирил Симеонов (ИТН)
  • Александър Тодоров (ИТН)
  • Стоян Михалев (ДБ)
  • Стела Николова (ДБ)

Великотърновски:

  • Явор Божанков (БСП)
  • Румен Павлов (БСП)
  • Костадин Ангелов (ГЕРБ)
  • Димитър Николов (ГЕРБ)
  • Силвия Николова (ИТН)
  • Момчил Иванов (ИТН)
  • Христо Дочев (ИТН)
  • Калоян Янков (ДБ)

Видински:

  • Филип Попов (БСП)
  • Росица Кирова (ГЕРБ)
  • Станислав Атанасов (ДПС)
  • Иво Атанасов (ИТН)

Врачански:

  • Александър Симов (БСП)
  • Петя Аврамова (ГЕРБ)
  • Красен Кръстев (ГЕРБ)
  • Цветан Енчев (ДПС)
  • Георги Георгиев (ИТН)
  • Иван Хиновски (ИТН)

Габровски:

  • Крум Дончев (БСП)
  • Томислав Дончев (ГЕРБ)
  • Деляна Пешева (ИТН)
  • Ивелин Стоянов (ДБ)

Добрички:

  • Димитър Данчев (БСП)
  • Деница Сачева (ГЕРБ)
  • Хасан Адемов (ДПС)
  • Дилян Господинов (ИТН)
  • Ивайло Христов (ИТН)
  • Албена Върбанова (ДБ)

Кърджалийски:

  • Павлин Кръстев (ДПС)
  • Мукаддес Налбант (ДПС)
  • Байрам Байрам (ДПС)
  • Адлен Шевкед (ДПС)
  • Георги Чепишев (ИТН)

Кюстендилски:

  • Бойко Клечков (БСП)
  • Христо Терзийски (ГЕРБ)
  • Галина Таваличка-Георгиева (ИСМВ)
  • Виктория Василева (ИТН)

Ловечки:

  • Ирена Анастасова (БСП)
  • Николай Нанков (ГЕРБ)
  • Любомир Каримански (ИТН)
  • Катерина Ряхова (ТН)
  • Свилен Андреев (ДБ)

Монтана:

  • Атанас Костадинов (БСП)
  • Ирена Димова (ГЕРБ)
  • Димитър Аврамов (ДПС)
  • Пламен Абровски (ИТН)
  • Десислава Цонева (ИТН)

Пазарджишки:

  • Драгомир Стойнев (БСП)
  • Петя Цанкова (БСП)
  • Екатерина Гечева-Захариева (ГЕРБ)
  • Стефан Мирев (ГЕРБ)
  • Димитър Гечев (ГЕРБ)
  • Йордан Цонев (ДПС)
  • Станислав Балабанов (ИТН)
  • Светослав Георгиев (ИТН)
  • Александра Стеркова (ДБ)

Пернишки:

  • Стоян Мирчев (БСП)
  • Кирил Ананиев (ГЕРБ)
  • Зорница Стратиева (ДБ)
  • Петя Димитрова (ИТН)

Плевенски:

  • Румен Гечев (БСП)
  • Стефан Бурджев (БСП)
  • Валери Лачовски (ГЕРБ)
  • Александър Николов (ГЕРБ)
  • Юлиан Ненчев (ИСМВ)
  • Радостин Василев (ИТН)
  • Александър Александров (ИТН)
  • Александър Тодоров (ИТН)
  • Найден Зеленогорски (ДБ)

Пловдив:

  • Иво Христов (БСП)
  • Иван Тотев (ГЕРБ)
  • Радомир Чолаков (ГЕРБ)
  • Пенчо Малинов (ГЕРБ)
  • Танер Али (ДПС)
  • Мария Капон (ИСМВ)
  • Тошко Йорданов (ИТН)
  • Димитър Гърдев (ИТН)
  • Антоанета Стефанова (ИТН)
  • Ивайло Старибратов (ДБ)
  • Манол Пейков (ДБ)

Пловдивски:

  • Манол Генов (БСП)
  • Веска Ненчева (БСП)
  • Дани Каназирева (ГЕРБ)
  • Димитър Янев (ГЕРБ)
  • Младен Шишков (ГЕРБ)
  • Рамадан Аталай (ДПС)
  • Румен Йончев (ИСМВ)
  • Танер Тюркоглу (ИТН)
  • Лъчезар Бакърджиев (ИТН)
  • Васил Апостолов (ИТН)
  • Велизар Шаламанов (ДБ)

Разградски:

  • Гюнай Хюсмен (ГЕРБ)
  • Ахмед Ахмедов (ДПС)
  • Ихсан Хаккъ (ДПС)
  • Алпер Мурадов (ИТН)

Русенски:

  • Крум Зарков (БСП)
  • Красен Кралев (ГЕРБ)
  • Десислава Атанасова (ГЕРБ)
  • Бюрхан Абазов (ДПС)
  • Светлин Стоянов (ИТН)
  • Васил Георгиев (ИТН)
  • Билян Кършовски (ИТН)
  • Стефан Тафров (ДБ)

Силистренски:

  • Тодор Тодоров (ГЕРБ)
  • Джевджет Чакъров (ДПС)
  • Гюнер Ахмед (ДПС)
  • Петър Димитров (ИТН)

Сливенски:

  • Атанас Зафиров (БСП)
  • Десислава Танева (ГЕРБ)
  • Чавдар Божурски (ГЕРБ)
  • Владимир Русев (ИТН)
  • Иван Клисурски (ИТН)
  • Димитър Сяров (ДБ)

Смолянски:

  • Петя Михалевска (БСП)
  • Даниела Дариткова (ГЕРБ)
  • Хайри Садъков (ДПС)
  • Мика Зайкова (ИТН)

23 МИР София:

  • Христо Проданов (БСП)
  • Благовест Кирилов (БСП)
  • Румен Христов (ГЕРБ)
  • Александър Ненков (ГЕРБ)
  • Димитър Главчев (ГЕРБ)
  • Александър Иванов (ГЕРБ)
  • Димитър Делчев (ИСМВ)
  • Николай Радулов (ИТН)
  • Александър Марков (ИТН)
  • Пламен Данаилов (ИТН)
  • Атанас Атанасов (ДБ)
  • Елисавета Белобрадова (ДБ)
  • Антоанета Цонева (ДБ)
  • Петър Маринов (ДБ)
  • Надежда Йорданова (ДБ)
  • Георги Ганев (ДБ)

24 МИР София:

  • Георги Свиленски (БСП)
  • Даниел Митов (ГЕРБ)
  • Тома Биков (ГЕРБ)
  • Евгения Алексиева (ГЕРБ)
  • Арман Бабикян (ИСМВ)
  • Ива Митева (ИТН)
  • Андрей Чорбанов (ИТН)
  • Иван Кючуков (ИТН)
  • Владислав Панев (ДБ)
  • Мартин Димитров (ДБ)
  • Таня Андреева (ДБ)
  • Цецка Бачкова (ДБ)

София:

  • Корнелия Нинова (БСП)
  • Минчо Куминев (БСП)
  • Христо Гаджев (ГЕРБ)
  • Анна Александрова (ГЕРБ)
  • Лъчезар Иванов (ГЕРБ)
  • Петър Николов (ГЕРБ)
  • Николай Хаджигенов (ИСМВ)
  • Филип Станев (ИТН)
  • Александър Рашев (ИТН)
  • Андрей Михайлов (ИТН)
  • Росен Димов (ИТН)
  • Христо Иванов (ДБ)
  • Борислав Сандов (ДБ)
  • Бонка Василева (ДБ)

Софийски:

  • Ивайло Ченчев (БСП)
  • Младен Маринов (ГЕРБ)
  • Валентин Милушев (ГЕРБ)
  • Николина Ангелкова (ГЕРБ)
  • Данаил Георгиев (ИСМВ)
  • Паунита Петрова (ИТН)
  • Венцислав Асенов (ИТН)
  • Александър Симидчиев (ДБ)

Старозагорски:

  • Георги Кадиев (БСП)
  • Георги Гьоков (БСП)
  • Красимир Вълчев (ГЕРБ)
  • Маноил Манев (ГЕРБ)
  • Илиана Жекова (ГЕРБ)
  • Тунджай Йозтюрк (ДПС)
  • Светослав Колев (ИСМВ)
  • Живка Железова (ИТН)
  • Тихомир Тенев (ИТН)
  • Павела Митова (ИТН)
  • Атанас Славов (ДБ)

Търговищки:

  • Теменужка Петкова (ГЕРБ)
  • Джейхан Ибрямов (ДПС)
  • Имрен Мехмедова (ДПС)
  • Радослав Бойчев (ИТН)

Хасковски:

  • Владимир Маринов (БСП)
  • Делян Добрев (ГЕРБ)
  • Георги Станков (ГЕРБ)
  • Сезгин Мехмед (ДПС)
  • Меглена Гунчева (ДПС)
  • Петко Хущирев (ИТН)
  • Силви Петров (ИТН)
  • Катя Панева (ДБ)

Шуменски:

  • Иван Иванов (БСП)
  • Илтай Садъков (ГЕРБ)
  • Мустафа Карадайъ (ДПС)
  • Хамид Хамид (ДПС)
  • Пламен Николов (ИТН)
  • Николай Христов (ДБ)

Ямболски:

  • Кристиан Вигенин (БСП)
  • Димитър Иванов (ГЕРБ)
  • Петър Чобанов (ДПС)
  • Мария Петрова (ИТН)

Най-четените