Като започнем от черните Зевс, Ахил и Патрокъл, та завършим с изключително забравимото представяне на Троянската война, Troy: Fall of a City просто удари на камък. Определено интересна и заслужаваща внимание беше идеята действието да е показано от гледната точка на троянците, самият сюжет беше пресъздаден адекватно, но крайното изпълнение така и не успя да се отличи с нищо по-значимо от скандалите за подбора на актьорите.
За опита на History Channel да създаде интересен сериал за краха на ордена на тамплиерите по време на френския крал Филип IV Хубави определено може да се каже, че пропусна целта. Самата идея е добра, но изпълнението й носи най-големия порок в развлекателния бизнес - просто беше скучно. Въпреки наличието на мистерия и битки, действието в сериала се движеше толкова бавно и неубедително, че отблъскваше. Въпреки това Knightfall ще има своя втори сезон, който се очаква през 2019-а.
На фона на отворената от Vikings врата за готини исторически сериали, посветени на слабо познати култури, Britannia имаше потенциала да се превърне в нещо наистина добро с историята на келтите и второто нашествие на Рим в Британия. Продукцията на Amazon Prime Video и телевизия Sky обаче предостави безумно слаб краен продукт с неубедителна история, невероятно лоши диалози и слаба актьорска игра. Може би най-силната емоция, която този сериал оставя след себе си е съжалението за пропиляната възможност за успех, която Britannia имаше пред себе си.
Един римейк на култовото шоу от 80-те, който определено не успява (поне досега) да достигне качеството на оригинала. Историята за чаровния частен детектив на Хаваите, който постоянно крънка за услуги приятелите си, но е добър по сърце и винаги се бори за доброто като кауза, просто издиша като изпълнение и страда от посредственост. Въпреки това признаваме, че ако върви по телевизията като фон, докато хапвате, чистите или правите нещо друго, не е досаден.
Претенциите на Mosaic за това да бъде първият интерактивен сериал, в който зрителите да определят какво да се случи (малко по подобие на старите книги-игри) някак не успя да грабне вниманието. Сякаш в опита си да заложат на тази интерактивност, създателите на шоуто бяха пропуснали качествения контрол върху актьорската игра и режисурата, които в случая издишаха. Сериалът, който се води мистерия, просто не успя да направи така, че мистерията му да е достатъчно интересна, че човек да жертва от времето си, за да гледа.
Още един римейк на стар сериал. Трите сестри чародейки, които се събират след смъртта на майка им, за да се бият с демони, които искат да завладеят света. Въпреки че е насочен за по-младежка аудитория, Charmed успява все пак да изпъкне с чувството си за инфантилност и преекспонирана злободневност от американския колежански живот. Междувременно самата история минава в графата скучна и посредствена. Още не е ясно дали ще има нов сезон.
Май никой не успя да разбере какъв точно сериал беше Here and Now, освен че беше твърде странен. Разказа за мултиетническо семейство, в което бащата и майката (бели отявлени либерали) са осиновили три деца от различни краища на света (по един или друг начин прецакани от САЩ), имат си едно биологично дете, а сега се опитват да си подредят живота. Като оставим настрана любопитното представяне на леко крайния социален либерализъм и стените, в които се удря той, всичко друго, включително халюцинациите на едно от децата, изглеждаха... странно. И то по онзи лош начин на "странно" в стил "Защо го гледам това въобще". Нов сезон няма да има.
Това, което трябваше да е мотивираща тийн драма за надъхан учител, който в най-добрите традиции на Сидни Поатие и Мишел Пфайфър ще се опита да промени живота на учениците си посредством училищния театър, реално се оказа нещо доста скучновато, посредствено и безинтересно (дори и за тийн драма). В крайна сметка и този сериал няма да види втори сезон.
Това можеше да е страхотен сериал, в който се представя родната планета на Супермен, две поколения преди раждането му. Можеше да се покажат сблъсъците между могъщите домове на фона на някаква по-голяма заплаха. Иначе казано това можеше да е супергеройски вариант на "Игра на тронове". Реалността беше един посредствен и претупан прочит на историята на дядото на Супермен. При това история, която тотално не се съобразява с официалния канон от комиксите. И това е само историята. Ако добавим към това и актьорската игра, нещата отиват към пълно разочарование.
Още една идея със солиден потенциал, който беше пропилян от скучен сценарий и не особено добра актьорска игра. Показа ни малко американско градче на брега на океана и как в един залив в близост до него започват да се появяват множество трупове и малцина оцелели, които сякаш са дошли от нищото. Реално обаче те идват от едно апокалиптично бъдеще, а целта им е да променят миналото. Цялата идея можеше да бъде представена далеч по-интересно, но след един сезон шоуто беше спряно.
Когато през целия си живот си се борил с рака и живота на всичките ти близки се е въртял около болестта, какво се случва, когато най-сетне след години борба минеш в ремисия. Това е историята на Стела Абът, която разбира, че животът й няма да приключи съвсем рано. Така тя осъзнава, че до голяма степен е живяла в лъжа, подготвена от близките й, за да се чувства добре и да й е по-леко. Следват забавни ситуации, откриване на истини и нови перспективи за живота (които не са особено големи). Всичко звучи обаче доста по-забавно, отколкото е. Идеята за това леката комедия да се сблъсква със семейната драма в стила на This Is Us някак... не се получава както трябва. Втори сезон поне не се очертава тук.
Супергеройската тематика от вече десетина години бележи своя пик, който поне засега няма намерение да спира. Затова и сериалите за маскирани герои се увеличават. Напълно нормално е сред тях да има и по-слаби. Cloak and Dagger като цяло е точно това. В него са представени два от не най-добрите герои на Marvel, чиято история за целите на сериала допълнително е променена - те са подмладени (за да се търси тийн аудиторията) и въобще повечето неща са извъртени така, че шоуто да няма много общо с оригиналния материал. Но това не би било чак такъв проблем, ако крайният резултат не беше толкова посредствен и скучен. Подновен за нов сезон.
Нещо като модерен прочит на малката русалка, но не точно. Русалките тук са представени като странни, сравнително кръвожадни създания, които преди няколко поколения са били подложени на геноцид от хората. Усещането от сериала обаче е като за нещо като мистерия/екшън, но правен от Hallmark. Въобще скучновата каша с хубави хора, които се очаква в един момент да се влюбят. Началото на втория сезон е в края на януари 2018-а.
Може би най-мразения сериал на годината, Insatiable успя да си навлече негативните реакции на феновете още преди пускането си. Историята разказва за едно възпълно момиче, което е тормозено от съучениците си. След като преживява травма, която й пречи да се храни в продължение на 3 месеца, в един момент тя се появява в училище слаба, много красива и изпълнена с жажда за мъст. Критиците още преди излизането на шоуто го обвиниха за грозно и стереотипно отношение към проблемите с теглото при подрастващите момичета. Истината обаче е, че проблемът на този сериал е друг - той просто е скучен, плоско написан и откровено досаден. Вторият сезон на шоуто се очаква да се появи по някое време през 2019-а.
Представете си типично фентъзи, от онзи тип, при който знаеш, че някой заплеснат нърд много е искал да напише фентъзи роман с различни раси и силна, секси героиня, но реално се получава скучновата и не особено въздействаща историйка. Сега му добавете и актьорска игра, която би накарала и Меган Фокс да изглежда талантлива, в комбинация с клиширани диалози. Ето това е The Outpost. Той също е подновен за втори сезон.