Лудогорец на Херо няма да е така атрактивен, но ще трупа точки

Още с пристигането си Херо заяви, че не иска да променя кардинално играта на отбора, но е необходима повече сигурност в защитата. Идеите му в дефанзивен план вече започват да си личат

0:0 в гостуване срещу застрашителния Истанбул Башакшехир - стартът на Лудогорец в групите на Лига Европа се възприема доста положително.

И има защо, турците с няколкото си звезди и с подкрепата на феновете си бяха сериозно изпитание за сегашния отбор на българския шампион, който не е в най-доброто си състояние.

Лудогорец е с нов треньор, който постепенно започва да налага идеите си, напуснат е от няколко основни футболисти и има нови попълнения, които тепърва ще се вписват в отбора. Попадна и в тежката група С, където ще трябва да се бори със зъби и нокти за всяка точка.

Хубавото обаче е, че почеркът на Димитър Димитров-Херо започва да си личи и да дава надежди за така нужната еволюция в игровия стил на разградчани.

На стадион „Фатих Терим" в Истанбул Лудогорец имаше ясен тактически план за двубоя и той за малко да проработи. След нервното начало в първите десетина минути, „орлите" овладяха мача, затрудняваха противника с пресата си и използваха предимството в скоростта, за да създават положения и да карат вратаря Бабаджан да показва майсторство.

Липсваше повече точност в ударите и през първото полувреме, и при онова чисто положение на Жоао Пауло през второто, но Лудогорец изглеждаше близо до гола без да рискува прекалено много в защита.

Наистина след почивката домакините натиснаха и в защита имаше тежки мигове за отбора на Херо, но отбраната не се огъна и всъщност не допусна кой знае какви положения пред Хорхе Броун.

Най-вероятно това ще е основната разлика между Лудогорец на Димитър Димитров и този на Георги Дерменджиев - „орлите" вече няма да правят кой знае какъв спектакъл и ще са по-прагматични, няма да се оголват толкова в защита и да разчитат нападателите да вкарат един гол повече от съперника.

Лудогорец на Херо няма да е толкова атрактивен за гледане, може би няма да предлага лудите европейски вечери с многото голове и обрати, но кой знае? Може да се окаже по-успешен с привнесената от треньора сигурност.

Красивите загуби в Европа вероятно ще отстъпят пред мачове като този срещу Истанбул Башакшехир, с които обаче ще се трупат точки.

А излизане от тази група ще бъде огромен успех, независимо с какъв футбол е постигнат.